Multivitamin Nedir?

Multivitaminler vücudun daha dinç ve enerjik olmasını sağlamaktadır. Özellikle vücudun eksikliğini çektiği bir vitamin ya da mineral varsa, multivitaminler bu durumda oldukça destek sağlamaktadır. Kaliteli içeriğe sahip multivitaminlerin kullanılması bağışıklık sisteminin korunmasına ve güçlenmesine destek olmaktadır.

 

Multivitaminler Ne İşe Yarar?

Günlük hayatın iş, okul gibi süreçleriyle geçen yoğun ve stresli zamanlarında her an aynı enerjiyi bularak motivasyonunuzu hep yüksek tutmanız mümkün olmayabilir. Bunların yanında günlük hayatta çoğu zaman öğünlerin atlandığı, beslenmenin yeterli ve dengeli şekilde yapılmadığı bu zamanlarda vücuda alınması gereken vitamin, mineral ve benzeri besin maddelerine olan ihtiyaç artar. Bu noktada multivitaminler, beslenmeye ek olarak bahsettiğimiz tüm bu ihtiyaçların düzenli bir şekilde karşılanmasına yardımcı olan gıda takviyeleridir.

 

Çocuklar İçin Multivitaminin Önemi!

Vitamin ve mineraller, gelişim çağındaki çocuklar için çok daha büyük bir öneme sahiplerdir. Bunların büyük bir kısmını besinler yoluyla alabilseler de daha düzenli ve ölçülü şekilde tüketebilmeleri için takviyelerden faydalanılabilir. Çocukların günlük olarak tüketmesi gereken elzem besin kaynaklarını ideal oranlarda içeren çocuklar için vitaminler , normal beslenmeye ek olarak çocukların metabolizmasını desteklemeye yardımcı olur. Daha kolay ve keyifli tüketim sağlamak amacıyla genellikle sıvı ya da çiğneme tableti formlarında üretilen ürünler, ebeveynler için de kolaylık sağlar.

A, C, E, D, K ve B grubu vitaminleri ile demir ve selenyum gibi çocukların tüketmesi önemli olan bazı mineralleri sağlayan multivitaminler; günlük ihtiyacın tamamını ya da belli bir bölümünü sunar. Böylece ebeveynler, çocuklarının gelişimi sırasında ihtiyaç duyduğu besinleri düzenli ve yeterli miktarda tükettiğinden emin olabilir.

iHealth Bültenimiz